poniedziałek, marca 9

abyście żyli...

(Am 5,14)Szukajcie dobra, a nie zła, abyście żyli, a Pan Bóg będzie z wami.

Szukajcie a znajdziecie - jest w innym miejscu.
Tu konkretnie - szukajcie dobra a nie zła.

abyście żyli

dziś szukajcie dobra tak konkretnie nie ogólnie w życiu ... ale tu i teraz

znajdę to czego szukam, jesli szukam zła na pewno je znajdę dlatego muszę odpowiedzieć sobie na pytanie czego szukam? jak patrzę na swoje życie jak patrzę na życie moich bliskich


(Łk 6,36-38)Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny. Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone. Dawajcie, a będzie wam dane; miarę dobrą, natłoczoną, utrzęsioną i opływającą wsypią w zanadrza wasze. Odmierzą wam bowiem taką miarą, jaką wy mierzycie.

nie sądźcie
nie potępiajcie

bo to jest szukanie zła

szukajcie dobra
Naucz mnie szukać dobra w sobie i w drugim człowieku Panie.

Brak komentarzy:

O mnie

Moje zdjęcie
Lubię wymyślać.... Cieszy mnie tworzenie. Od lat pracuję z dziećmi z autyzmem, tworzenie zabawek dla nich jest poważnym wyzwaniem. Jednak im trudniej tym lepiej. Wyzwania są moją motywacją. Lubię swoją pracę, a jeszcze bardziej lubię realizować swoje pasje. Dlatego będą się tu pojawiać od czasu do czasu jakieś moje pomysły. Na szczęście nie jestem sama, ale reszta ekipy opowie o sobie sama. Poza tym każdego dnia staram się wsłuchiwać w Słowo Pana i tam szukać odpowiedzi. No i jestem mamą czwórki dzieciaków i żoną jednego cudownego męża :)

English Translation

Archiwum bloga